Friday, April 16, 2021

Zlatni Globus 2021 – Lista Pobjednika

U Los Angelesu i New Yorku održana je 78. dodjela Zlatnih globusa hollywoodskih udruga stranih novinara (HFPA). Zbog pandemije, nagrade su se istovremeno održavale u dva grada na zapadnoj i istočnoj obali Sjedinjenih Država. Voditeljice su bile Tina Fey i Amy Poehler.

Glavni pobjednici večeri bili su drama “Nomadland” i komedija “Borat 2“. Oba filma su prepoznata kao najbolja u svojim kategorijama i dobili su dva statueta. Osim njih, crtić “Soul” nagrađen je s dvije nagrade.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Najbolji glumac ove godine bili su Sacha Baron Cohen (Borat II), Andra Day (THE UNITED STATES VS. BILLIE HOLIDAY) i Rosamund Pike (I Care A Lot). Uz to, Chadwick Boseman posthumno je nagrađen za ulogu u glazbenoj drami Ma Rainey’s Black Bottom.

Nagrada za režiju pripala je Chloe Zhao (“Nomadland”), a scenarij Aaronu Sorkinu (“The Trial of the Chicago 7“). Američka drama Minari proglašena je najboljim filmom na stranom jeziku.

Među serijama rekorder je bila “The Crown” koja je dobila četiri statuete. Shitts Creek i Queen’s Move imaju po dva Zlatna globusa.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Pobjednik najvećeg broja nominacija – biografski film Davida Finchera “Munk” – ostao je bez nagrada.

Listu pobjednika pogledajte u nastavku:

TELEVIZIJA

Najbolja izvedba glumca u televizijskoj seriji – mjuzikl ili komedija

Don Cheadle – “Black Monday”

Nicholas Hoult – “The Great”

Eugene Levy – “Schitt’s Creek”

Jason Sudekis – “Ted Lasso” – POBJEDNIK

Ramy Youssef – “Ramy”

Najbolja izvedba glumice u televizijskoj seriji – mjuzikl ili komedija

Lily Collins – “Emily in Paris”

Kaley Cuoco – “The Flight Attendant”

Elle Fanning – “The Great”

Jane Levy – “Zoey’s Extraordinary Playlist”

Catherine O’Hara – “Schitt’s Creek” – POBJEDNICA

Najbolja izvedba glumca u televizijskoj seriji – drama

ason Bateman – “Ozark”

Josh O’Connor – “The Crown” – POBJEDNIK

Bob Odenkirk – “Better Call Saul”

Al Pacino – “Hunters”

Matthew Rhys – “Perry Mason”

Najbolja izvedba glumice u televizijskoj seriji – drama

Olivia Colman – “The Crown”

Jodie Comer – “Killing Eve”

Emma Corrin – “The Crown” – POBJEDNICA

Laura Linney – “Ozark”

Sarah Paulson – “Ratched”

Najbolja izvedba glumca u limitiranoj seriji ili filmu napravljenom za televiziju

Bryan Cranston – “Your Honor”

Jeff Daniels – “The Comey Rule”

Hugh Grant – “The Undoing”

Mark Ruffalo – “I Know This Much is True” – POBJEDNIK

Ethan Hawke – “The Good Lord Bird”

Najbolja izvedba glumice u limitiranoj seriji ili filmu napravljenom za televiziju

Cate Blanchett – “Mrs. America”

Daisy Edgar-Jones – “Normal People”

Shira Haas – “Unorthodox”

Nicole Kidman – “The Undoing”

Anya Taylor-Joy – “The Queen’s Gambit” – POBJEDNICA

Najbolja dramska televizijska serija

“The Crown” – POBJEDNIK

“Lovecraft Country”

“The Mandalorian”

“Ozark”

“Ratched”

Najbolja limitirana televizijska serija ili film napravljen za televiziju

“Normal People”

“The Queen’s Gambit” – POBJEDNIK

“Small Axe”

“The Undoing”

“Unorthodox”

Najbolja izvedba glumice u sporednoj ulozi u seriji, limitiranoj seriji ili u filmu napravljenom za televiziju

Helena Bonham Carter – “The Crown”

Julia Garner – “Ozark”

Annie Murphy – “Schitt’s Creek”

Cynthia Nixon – “Ratched”

Gillian Anderson – “The Crown” – POBJEDNICA

Najbolja izvedba glumca u sporednoj ulozi u seriji, limitiranoj seriji ili u filmu napravljenom za televiziju

John Boyega – “Small Axe” – POBJEDNIK

Brendan Gleeson – “The Comey Rule”

Daniel Levy – “Schitt’s Creek”

Jim Parsons – “Hollywood”

Donald Southerland – “The Undoing”

Najbolja televizijska serija – mjuzikl ili komedija

“Emily in Paris”

“The Flight Attendant”

“Schitt’s Creek” – POBJEDNIK

“The Great”

“Ted Lasso”

FILM

Najbolji film – mjuzikl ili komedija

“Borat Subsequent Moviefilm” – POBJEDNIK

“Hamilton”

“Music”

“Palm Springs”

“The Prom”

Najbolji film – drama

“The Father”

“Mank”

“Nomadland” – POBJEDNIK

“Promising Young Woman”

“The Trial of the Chicago 7”

Najbolji film – strani jezik

“Another Round,” Danska

“La Llorona,” Guatamela/Francuska

“The Life Ahead,” Italija

“Minari,” SAD – POBJEDNIK

“Two of Us,” Francuska/SAD

Najbolji scenarij – film

Emerald Fennell – “Promising Young Woman”

Jack Fincher – “Mank”

Aaron Sorkin – “The Trial of the Chicago 7” – POBJEDNIK

Florian Zeller, Christopher Hampton – “The Father”

Chloe Zhao – “Nomadland”

Najbolja originalna pjesma – film

“Fight for You” – “Judas and the Black Messiah”

“Hear My Voice” – “The Trial of the Chicago 7”

“IO SI (Seen)” – “The Life Ahead” – POBJEDNIK

“Speak Now” – “One Night in Miami”

“Tigers & Tweed” – “The United States vs. Billie Holiday”

Najbolji glumac u sporednoj ulozi u bilo kojem filmu

Sacha Baron Cohen – “The Trial of the Chicago 7”

Daniel Kaluuya – “Judas and the Black Messiah” – POBJEDNIK

Jared Leto – “The Little Things”

Bill Murray – “On the Rocks”

Leslie Odom, Jr. – “One Night in Miami”

Najbolja glumica u sporednoj ulozi u bilo kojem filmu

Glenn Close – “Hillbilly Elegy”

Olivia Colman – “The Father”

Jodie Foster – “The Mauritanian” – POBJEDNICA

Amanda Seyfried – “Mank”

Helena Zengel – “News of the World”

Najbolji filmski glumac – mjuzikl ili komedija

Sacha Baron Cohen – “Borat Subsequent Moviefilm” – POBJEDNIK

James Corden – “The Prom”

Lin-Manuel Miranda – “Hamilton”

Dev Patel – “The Personal History of David Copperfield”

Andy Samberg – “Palm Springs”

Najbolji film – animirani

“The Croods: A New Age”

“Onward”

“Over the Moon”

“Soul” – POBJEDNIK

“Wolfwalkers”

Najbolji glumac u filmu – drama

Chadwick Boseman – “Ma Rainey’s Black Bottom” – POBJEDNIK

Riz Ahmed – “The Sound of Metal”

Anthony Hopkins – “The Father”

Gary Oldman – “Mank”

Tahar Rahim – “The Mauritanian”

Najbolja glumica u filmu – drama

Viola Davis – “Ma Rainey’s Black Bottom”

Andra Day – “The United States vs. Billie Holiday” – POBJEDNICA

Vanessa Kirby – “Pieces of a Woman”

Frances McDormand – “Nomadland”

Carey Mulligan – “Promising Young Woman 

Najbolja glumica u filmu – mjuzikl ili komedija

Maria Bakalova – “Borat Subsequent Moviefilm”

Kate Hudson – “Music”

Michelle Pfeiffer – “French Exit”

Rosamund Pike – “I Care A Lot” – POBJEDNICA

Anya Taylor-Joy – “Emma”

Najbolji glumac u filmu – mjuzikl ili komedija

Sacha Baron Cohen – “Borat Subsequent Moviefilm” – POBJEDNIK

James Corden – “The Prom”

Lin-Manuel Miranda – “Hamilton”

Dev Patel – “The Personal History of David Copperfield”

Andy Samberg – “Palm Springs”

Najbolji redatelj – film

David Fincher – “Mank”

Regina King – “One Night in Miami”

Aaron Sorkin – “The Trial of the Chicago 7”

Chloe Zhao – “Nomadland” – POBJEDNICA

Emerald Fennell – “Promising Young Woman”

Najbolja originalna glazba

“The Midnight Sky”

“Tenet”

“News of the World”

“Mank”

”Soul” – POBJEDNIK

Nominacije za Oscar 2021

Nick Jonas i Priyanka Chopra najavili su nominirane za Oscara 2021. godine. O ugodnim...

Uži izbor za Oscare 2021.

Sezona dodjela nagrada 2021., koliko god neobična bila, zahuktava se! Akademija je, kao i...

Fotografije sa snimanja nastavka “Avatar”: James Cameron vratio se na mjesto

Nakon karantene od 14 dana nakon dolaska na Novi Zeland, James Cameron ponovno je preuzeo redateljsku...

MJESTO ZA VAŠU REKLAMU